Dahua Güvelik Kamera Sistemleri - Nil Bilişim

Analog Kamera Alırken Dikkat Edilmesi GerekenlerAnalog Kamera Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde pek çok işletme, kurum ve kuruluş, resmi daire, okul, hastane veya özel şirketler güvenlik konusuna önemli bütçe ve zaman ayırmaktadır. Bunun en önemli kısmı ise güvenlik sağlanacak alanların görüntülenmesidir. Bunun için ise güvenlik kamera sistemleri kullanılmaktadır.


Güvenlik Kamera Sistemlerinin Çeşitleri

Sadece genel alan görüntülemek istendiği zaman, ayrıntının çok azla önemsenmediği durumlarda maliyeti de düşük olan ve bekleneni fazlasıyla karşılayabilecek olan analog kamera sistemi tercih edilmesi uygun olur. Fakat talep edilen ayrıntıların net bir şekilde görüntülenmesi ise o zaman yüksek çözünürlük gerektiren bir kamera sistemi kurmak işlerin yolunda gitmesine yardımcı olacaktır. Yüksek çözünürlüğe sahip yani 720p, 960p veya 1080p çözünürlük üreten AHD kamera sistemleri bu durumlarda tercih edilmelidir. Orta veya büyük çaplı kurumsal şirketlerin kullanabileceği kamera sistemleri ise IP güvenlik kamera sistemleridir.Analog Kamera Sistemi Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Öncelikli bahsetmemiz gereken şey kamera sistemi içeriğidir. Temel bir kamera sisteminin içeriği; güvenlik kamerası, kayıt cihazı, harddisk ve adaptörlerdir. Kamera sistemlerinin bu parçaları kullanılacak mekâna ve talebe göre değişkenlik gösterebilir. Sistem kurulurken alınan bu parçalar daha sonra eğer ki talepleri karşılamazsa kolaylıkla değişimleri sağlanabilir. Analog kamera sisteminin kurulacağı mekân 10 günlük bir izleme süresi talep ediyorsa kamera sisteminin görüntü kaydedilen alanı olan harddiskin hafızası ona göre belirlenip kurulurken bir aylık bir kayıt talep ediliyorsa harddisk hafızsı ona göre belirlenmelidir. Sistem kurulurken düşük hafızalı bir harddisk takılmış ise de daha sonra talep değişirse daha yüksek kapasiteli harddisk eskisi ile değiştirilebilir.


Kamerada Çözünürlük Düzeyinin Maliyete Etkisi

Kamera sistemi alırken neye ne kadar ihtiyaç var belirlenmesi maliyet açısından zarar edilmesini önler. Örneğin; kamera sistemi kurulacak alan eğer ki ayrıntı görüntülenmesi gereken bir alan ise o ihtiyacı karşılayacak çözünürlükte bir kamera takılması, sadece genel görüntü alınması gereken bir mekâna ise o ihtiyacı karşılayacak bir kamera takılması maliyet açısından oldukça fark sağlayacaktır. Kamera sistemi alırken bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise ileri ki ihtiyacı baştan hesap ederek bir sistem tercih etmeye çalışmaktır.

Günümüzde pek çok işletme, kurum ve kuruluş, resmi daire, okul, hastane veya özel şirketler güvenlik konusuna önemli bütçe ve zaman ayırmaktadır. Bunun en önemli kısmı ise güvenlik sağlanacak alanların görüntülenmesidir.