Dahua Güvelik Kamera Sistemleri - Nil Bilişim

Thermal Camera Systems

Güvenlik ve güvenli alan ihtiyaçlarının arttığı günümüzde büyük ve küçük alanları karanlıkta ve aydınlıkta güvenli bir yapıya kavuşturmak için termal kamera sistemleri vazgeçilmez sistemlerden birine dönüşmüş durumda.

Termal kamera nedir?

Termal kameralar ısıya duyarlı kamera olarak da bilinmektedir. Gözle görüntülenmesi mümkün olmayan IR enerji yani ısıyı temel alarak çalışan görüntüleme sisteminde renklerin ve şekillerin görüntülenmesi mümkün olmaktadır. Fakat bu ısı alanları ve şekiller oldukça belirleyici olmaktadır. Örneğin silahla girişin yasak olduğu bir bölgeye gizli bir silahla girişin tespit edilmesini sadece termal kameralar mümkün kılmaktadır.

Termal kameralı telefon sistemi olarak ortaya çıkan yeni bir kamera sistemi hem büyük alanlarda hem de akıllı telefona bağlanan basit bir kamera aracı ile mümkün olmaktadır. Büyük alt yapı yatırımı yanı sıra küçük bir kamerayla da ortamı kontrol etmek mümkündür.

Termal kamera nerelerde kullanılır?

Termal kamera nasıl çalışır? Sorusundan önemli olan sistem nerelerde kullanılır ya da nasıl kullanılır? Sorusudur. Çünkü çok maksatlı bir kullanım sunan sistem güvenlik tedbirleri dışında da kullanılabilir. Örneğin bir pano da elektrik gelen ve elektrik gelmeyen sigorta kutularını termal kamera ile tespit etmek mümkündür.

Termal kamera görüntüsü ile incelenen endüstriyel alanlarda ısıya bağlı olarak çalışan ya da çalışmayan pek çok sistemin tespit edilmesi kısa süre de mümkündür. Termal kamera sistemleri bu yönü ile bakıldığında dokunmadan ya da bir kutuyu açmadan inceleme olanağı sunmaktadır.

Termal kamera fiyatları

Termal kamera kullanım alanları ve kullanılacak kameranın amacına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu nedenle tam ihtiyacınız olan kameranın net fiyatını seçim yaptıktan sonra belirlemek mümkün olacaktır.

There are no products to list in this category.